pátek 27. ledna 2017

Čemeřice


konečně se mi podařilo koupit čemeřici, která rozkvetla už v prosinci (dokonce jsme měli jeden květ ve vánočním svícnu 
 

Inspirace z internetu

Ráda se dívám na internet, co vyrábí šikovné švadlenky (ano, vím, že je to děsná ztráta času, mami). Vždycky si říkám, co bych si taky ušila, pak přemýšlím, jestli bych to šila jen pro to šití, nebo to k něčenu použila.
A protože jsem se přihlásila na kurz volného prošívání,  kam si budu brát stroj a nějaké pomůcky, zkusila jsem ušít pouzdro na všelicos a tašku na žehličku (ta mi připadla smysluplná, vozila jsem sebou leckam žehličku a kus žehlící podložky).
  
Pouzdro jsem šila neuvěřitelně dlouho, nemohla jsem přijít na to jak "to chytit do ruky" a ani s ním nejsem moc spokojená, ale už nemám sílu ho vypárat. Snad bude praktické.
 
 
Taška na žehličku dobrá, jen jsem ji mohla udělat menší - nesedí mi úplně zapínání (podle obrázků na pinterestu), ale protože občas někam vezu větší žehličku, nejen tu mini, tak jsem to chtěla využít na obě.
 

 
 

 

2 komentáře:

  1. Jé, tu taštičku na žehličku už mám v plánu asi rok, dokonce jsem si pořídila i teflon dovnitř, aby se po rozložení dalo žehlit. A ty selvage proužky jsou prostě úžasné. Hodilo by se mi to k obalu na stroj. Díky moc za nápad, přidávám si na pinterest.

    OdpovědětVymazat
  2. Já jsem původně ty kraje vyhazovala, později jsem viděla, jak se dají krásně zpracovat a teď jich mám plnou krabici od bot. Obal na stroj asi šít nebudu, na nový mám plastový a stará Veritaska je skříňková,tak taky není potřeba. Jedině když se mi nechce schovávat, to by se vlastně nějaký "přehoz" hodil. Uvidím, teď jdu na baťůžek pro vnoučka.

    OdpovědětVymazat