pondělí 30. prosince 2019

Náhoda nebo osud?

Celý rok mi visel na zdi v kanceláři kalendář. Už jsem zapomněla, co je na titulní straně. Když jsem ho dnes sundávala, žasla jsem. Vidíte tu podobnost s loukou lupin, kterou se inspirovala Bonnie Hunter pro letošní Mystery ?

O víkendu jsem ušila pár dílků z části 4 a 5


Obrátila se na mne kamarádka, jak se má správně používat trojúhelník na řezání z pásů látky. Říkám...člověče, já vlastně nevím, používám spíš rychlopostupy - řezání z větších čtverců. Tak na to kouknu. Našla jsem 3 trojúhleníky. Jeden z nich byl hodně podobný tomu, který používá Bonnie(asi ten samý, ale jmenuje se Easy angle a je na něm napsaná jiná žena) . Když jsem hledala pravítko, našla jsem další dva. A dnes další - dva. Tentokrát i s návodem. Měli jsme je používat při šití En Provance, tehdy jsem je neměla a pěkně jsem se s těmi V nazlobila.  Některé z těch trojúhelníků jsou v palcích, některé v cm.
Použila jsem na 4. část tedy "nástroj" Easy angle (na prvním obrázku vlevo) podle návodu Bonnie. Šlo to dobře. Nebyla jsem si jistá, jak řezat ty větší trojúhleníky, až když jsem to zkoušela došlo mi, že vlastně můžu použít jakýkoliv pravoúhlý trojúhleník, který má rysky rovnoběžné s přeponou. Což jsou ty dva na třetím obrázku a šlo to .Vrchol trojúhelníka jsem položila přesně na hranu látky a hlídala si, aby rysky byly opravdu rovnoběžné s krajem látky.


obr.č.3

 
Teď mi nezbývá nic jiného, než si pořídit nějaký držák nebo něco, kam dám všechna pravítka a VŠECHNY TROJÚHELNÍKY, abych je měla po ruce a nezapomínala na ně.
No a takový obrázek mě vítal, když jsem šla domů z práce. Škoda jen, že to bylo v 16:30, taková osmá by byla příjemnější. Ale už se to blíží. Nový rok, delší dny.

 

2 komentáře:

  1. Pěkně pokračuješ v Mystery. Já s trojúhelníky bojuji. M.

    OdpovědětVymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

    OdpovědětVymazat