neděle 19. června 2022

Další časný výlet na kole

neb později se v horku nedá. Tentokrát jen asi 19 km v okolí. No jasně, na otázku kudy-kam jsem přesně "vytýčila" trasu. Že byla skutečnost jiná se vlastně už ani nedivím. Taky je pravda, že do těchto míst bychom asi pěšky nešli.


Po vystoupání z Drahaňského údolí jsme přijeli k dvěma zajímavým místům. První z nich je hřbitov "domácích mazlíčků". A hned vedle je Hřbitov bláznů.

Nevěděli jsme, co to je za místo. Viděli jsme "park", otevřenou branku. 

No ano, ten břečťan rostl tak zvláštně. Po chvíli nám došlo, že jsme asi na starém hřbitově. Později jsme našli i pár náhrobků a "kapli"Poblíž těchto hřbitovů je krásná zahrádkářská kolonie a vyhlídka na Bohnické údolí, kterým jsme sjížděli k Vltavě.

Těch  údolí od Vltavy je několik za sebou. Jsou dlouhá 2-3 km, výškový rozdíl cca 110m a poskytují v těchto horkých dnes krásný stín, protože jsou zarostlá stoletými listnatými stromy. První je asi přes Troju do Kobylis, i když jím projíždí tramvaj a je osídlené, jedno z posledních v řadě je v Máslovicích - Dolu, kde je včelařský výzkumný ústav.
Poslední krásné místo na dnešní trase: jezírko na klecanské promenádě


4 komentáře:

 1. Jituš,krásný výlet na kole a zajímavé cíle.Staré hřbitovy navštěvuji ráda.
  My teď nevýletujeme,ale vyjížďku na kole si neodpustím.A máš pravdu,buď ráno a nebo navečer..Hlavně proto,že je na silnicích větší klid.Já u nás nikde nemůžu jen po té silnici.
  Měj se hezky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, jeli jsme po silnici jen kousek a ještě k tomu ty údolím končí u Vltavy, takže provoz téměř žádný. Většinou jsme jeli po polňačkách, kousek po krásné cyklo-pěšo-bruslo stezce podél řeky. Po ránu to šlo, odpoledne tam bývá narváno a hodně dětí.

   Vymazat
 2. Jitko, pěkné fotky z výletu. Měj pohodový vstup do nového týdne.

  OdpovědětVymazat